|
|
Anupam Prakash jest kierownikiem handlowym Działu Transakcji i Przekształceń (DTP) w Stowarzyszeniu Hewitta. Anupam posiada ponad 24 lata doświadczenia w branży w różnych sektorach i regionach. Jest konsultantem rządów federalnych, regionalnych, lokalnych i miejskich w kwestiach strategii inwestycyjnych oraz poprawy atrakcyjności inwestycyjnej oferując zarówno wiedzę jak i usługi. Jako kierownik DTP współpracuje z firmami wymienionymi na liście 1000 magazynu "Fortune", jak również lokalnymi spółkami w zakresie fuzji i przejęć, wywłaszczeń, globalnego rozwoju i transformacji biznesowych. Anupam założył również praktykę Hewitt Globalizacja, która pomaga krajom i firmom zaplanować, opracować i wprowadzić w życie inicjatywy globalizacyjne.
Anupam jest ekspertem w dziedzinie rozwoju powiązań pomiędzy potrójnym E: edukacją, zatrudnieniem (employability) i gospodarką (economy). Pomógł już wielu klientom, rządowym i pozarządowym, opracować i zrealizować strategie rozwoju makrotalentów, które kładą nacisk na szkolenie fachowców odpowiednio do potrzeb przemysłu, by wspierać zrównoważony rozwój w określonych obszarach. Pomagał także rządom w tworzeniu prawa dotyczącego promocji inwestycji i rozwoju przemysłowego, interesują go w szczególności możliwości rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw.
Anupam posiada doświadczenie w doradztwie wszechstronnym agencjom, federalnym i lokalnym rządom, podmiotom handlowym i agencjom promocji inwestycji. Współpracował z liderami, zarówno w sektorze publicznym jak i prywatnym, rozwijających się gospodarek w Azji (Indie, Chiny, Malezja, Tajlandia, Australia, Filipiny, Turcja, Izrael), Afryce (Egipt, Libia, Ghana, Mauritius, RPA), Europie (Hiszpania, Portugalia, Niemcy, Wielka Brytania, Polska), Ameryce Północnej (USA, Kanada) i Ameryce Łacińskiej (Dominikana, Chile, Peru, Urugwaj). Aktywnie angażuje się w światowe fora dotyczące nowych, interesujących lokalizacji.
Anupam chętnie prezentuje techniki zarządzania zasobami ludzkimi, kieruje się społeczno-ekonomicznymi i kulturalnymi skutkami dużych programów rozwojowych. Jest częstym prelegentem na imprezach i konferencjach na świecie.
Stanowiska doradcze/ w zarządzie:
Członek Panelu Doradczego RW Bairda na poziomie globalnym
Członek Komitetu Państwowej Szkoły Zarządzania Salwan
Członek Narodowej Rady Oceny Kompetencji NASSCOM
Członek Panelu Kierowniczego grupy Hewitt na terenie państw Azji i Pacyfiku
Aktywny członek CII Inicjatytwy "Building People-Building India" ("Budujemy Indie budujące ludzi").
Advisory/Board positions:
Member of RW Baird's Advisory Board at global level
Member of Salwan Public School Management Committee
Member of National Assessment of Competence board of NASSCOM
Member of Hewitt's Asia Pacific Leadership Group
Working Member of CII's Building People-Building India initiative
Jim Costello
Główny dyrektor wykonawczy spółki Southwestern sp. z o.o. (Irlandia)
i członek zarządu SWS BPO Polska Sp. z o.o. (Polska)
Jim Costello pracuje dla SouthWestern od 2003 roku. Wcześniej przez 15 lat zajmował się technologią informacyjną i outsourcingiem w Irlandii i na świecie. Był dyrektorem finansowym w europejskiej korporacji Unisys, głównym kierownikiem ds. usług gospodarczych we Francji i dyrektorem ds. zasobów światowych spółki Unisys/Dell, o wartości 120 milionów dolarów. Dołączył do grupy SouthWestern, gdy ta rozszerzyła swoją działalność od technologii informacyjnych w Ministerstwie Rolnictwa do outsourcingu w pełnym zakresie. Od tego czasu firma rozrosła się dzięki dostarczeniu wartościowej reklamy do wszystkich obecnych i nowych klientów.
Poprzez te doświadczenia kariera Jima była związana z wykonywaniem najważniejszych zadań dla dużych i największych klientów na całym świecie, gdzie doskonałe usługi były zawsze ważnym kryterium. Ponadto Jim studiował modele doskonałości biznesowej na uniwersytecie w Ulster i Stanford, w Kalifornii. Modele te są pasją Jima, a jego ambicją jest dostarczenie ich wszystkim klientom SW.
Prywatnie Jim wychowuje troje dzieci wraz z żoną Judy. Lubi sport, zwłaszcza hurling. Mieszka niedaleko Kinsale w hrabstwie Cork.
Andrzej Olechowski posiada tytuł doktora nauk ekonomicznych. W latach 1991-1996 i 1998-2000 pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Banku Handlowego w Warszawie SA jako jej przewodniczący. Aktualnie pan Andrzej Olechowski jest członkiem rad nadzorczych lub komitetów doradczych firm: Euronet, Layetana Developments Polska, MCI Management S.A. oraz ACE, Citigroup Europe, Macquarie European Infrastructure Fund. W przeszłości pełnił funkcję ministra Finansów i Spraw Zagranicznych RP oraz kandydował na Urząd Prezydenta RP. Jest członkiem szeregu organizacji pozarządowych m.in. europejskim
wiceprzewodniczącym The Trilateral Commission. Autor publikacji na temat międzynarodowych stosunków gospodarczych i politycznych dr Olechowski był kierownikiem Zakładu w Instytucie Koniunktur i Cen Handlu Zagranicznego (w latach 1978-1982) oraz wykładowcą w Akademii Teologii Katolickiej, Collegium Civitas i Uniwersytecie Jagiellońskim.
Członek Rad Nadzorczych: Bank Handlowy, Euronet, Layetana Developments Polska oraz MCI Management S.A. Członek Komitetów Doradczych: ACE , Citigroup Europe, Macquarie European Infrastructure Fund.
Były minister Finansów (1992) i Spraw Zagranicznych (1993-95). Kandydat w wyborach Prezydenta RP (2000). Współzałożyciel Platformy Obywatelskiej.
Inne pełnione funkcje
Sektor publiczny: Europejski wiceprzewodniczący The Trilateral Commission, członek European Council on Foreign Relations, członek władz: Centrum Promocji Kobiet, Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego oraz fundacji: S. Batorego, Katedra Polska w Uniwersytecie Jerozolimskim, HEPAR, Instytutu Spraw Publicznych, Dyplomacji Publicznej PISM, Towarzystwa Społeczno-Ekonomicznego.
Funkcje pełnione w przeszłości
Sektor publiczny: doradca ds. gospodarczych prezydenta Lecha Wałęsy (1992-93 i 1995); starszy doradca EBOiR (1992-93); sekretarz stanu w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą (1991-92); pierwszy zastępca prezesa Narodowego Banku Polskiego (1989-91); ekonomista w Banku Światowym (Waszyngton, 1985-87) i UNCTAD (Genewa, 1982-84);. Przewodniczący Rady Gminy Warszawa-Wilanów (1994-98).
Sektor prywatny: członek lub przewodniczący Rad Nadzorczych: ABB Polska, Atlantis, Bank Rolno-Przemysłowy, Bank Turystyki (Bank Wschodnio-Europejski), Central Europe Trust Polska, Czytelnik, Europejski Fundusz Hipoteczny, EXBUD, LOT, PGF, Philips Lighting Polska, PKN Orlen, PKO/Handlowy PTE, Polish-American Enterprise Fund, Vivendi. Członek komitetów doradczych: Banca Nazionale del Lavoro, Creditanstalt, Goldman Sachs, International Finance Corporation, Textron, The Newmarket
Działalność naukowa i dydaktyczna: dr ekonomii (SGPiS, 1979), kierownik zakładu w Instytucie Koniunktur i Cen (1978-82), wykładał w Akademii Teologii Katolickiej, Collegium Civitas oraz w Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor szeregu publikacji na temat handlu międzynarodowego i polityki zagranicznej.
Dane osobowe: ur. w Krakowie (1947), żona Irena, dwóch synów: Marcin i Jacek, troje wnuków: Hanna, Jan i Julian.